Upptäck Bjärehalvöns smaker
Kom till Bistron för en smakresa i Bjärehalvöns fantastiska råvaror. Här är vi granne och kompis med traktens bönder och matproducenter, som står för merparten av råvarorna. På vägen hem är ett tips att svänga förbi Lindegrens gårdsbutik och Ebbessons gårdsmejeri och handla direkt av bonden.
Välj ur Bistrons menyer eller à la carte. Här finns något gott som väntar, från morgon till kväll.
Afternoon tea i Bistron
Om helgerna är du välkommen på afternoon tea i Bistron. En hembakad historia med klassiska inslag och råvaror från trakten.
vinlista
Ekoviner en masse
Vi är mycket stolta över vår vinlista med ett stort urval av ekologiska och biodynamiska viner. Älskar du goda viner, hittar du lite trevlig läsning här.
Bröllop och fest
Bröllop och fest
Boka hela hotellet och ställ till med fest. Bjud in till mingel på den vidsträckta terrassen med pool och havsutsikt, med efterföljande middag i restaurangen för hundratals gäster. Vi dekorerar, fixar och lagar precis så som ni vill ha det.
När ni hyr hela hotellet har ni tillgång till alla 54 rum.
bilder
